Zima zaskoczyła US Army? Ciężarówka amerykańskich żołnierzy wpadła do rowu pod Żaganiem

04 grudzień 2020
Autor: 
Ciężarówka US Army wpadła do rowu pod Żaganiem Fot. Jakub Szulz

Cysterna amerykańskich żołnierzy wpadła do rowu na trasie Nowogród Bobrzański - Żagań. Na miejscu pracuje żandarmeria wojskowa.

Do zdarzenia doszło w piątek przedpołudnie, 4 grudnia. Około godziny 8:30 ciężarówka US Army jechała drogą wojewódzką nr 295 z Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Żagania. Nagle w pobliżu miejscowości Miodnica cysterna z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wpadła do rowu.

Na miejsce wezwano patrol policji z Żagania. Później czynności przejęły patrole z żandarmerii wojskowej. Na szczęście w wyniku tego incydentu nikt nie został poszkodowany.

- Czynności cały czas prowadzą żandarmi z ruchu drogowego. Wspomagają ich żołnierze z pobliskiej jednostki, którzy będą wydobywać ciężarówkę z rowu. Wcześniej jednak żołnierze amerykańscy przyjadą swoją drugą cysterną, aby wypompować paliwo, co spowoduje, że wyciąganie pojazdu będzie bezpieczniejsze - mówi chor. Monika Możejko, rzecznik Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu.

Przeczytaj też: Pijany skakał po autach w Zielonej Górze. Tak wyładował złość po kłótni z dziewczyną

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.