Próbował zabić ojca swojej partnerki w Niemczech. Policja ścigała go przez ponad 300 kilometrów (ZDJĘCIA)

17 grudzień 2020
Autor: 
Próbował zabić ojca swojej partnerki w Niemczech Fot. KPP Sulęcin

Pościg niemieckiej policji za 28-latkiem, który chciał zabić ojca swojej dziewczyny. Mundurowi ścigali go przez ponad 300 kilometrów. Uciekinier został zatrzymany w Polsce przez policjantów z Sulęcina. Był pijany.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 8 grudnia. Tuż przed godziną 4:00 dyżurny sulęcińskiej policji otrzymał prośbę o wsparcie pościgu, który od ponad 300 kilometrów prowadzili funkcjonariusze z Niemiec. Mundurowi ścigali samochód marki Renault Modus kierowany przez 28-latka, który na terenie Niemiec usiłował zabić ojca swojej partnerki.

Na autostradzie A2 rozstawiono posterunki blokadowe, jednak tuż po przekroczeniu granicy mężczyzna zjechał na drogę krajową nr 92. W pobliżu Torzymia poszukiwany pojazd został zauważony przez jeden z patroli policji z Sulęcina.

Był nietrzeźwy. Czeka go ekstradycja do Niemiec

- Mundurowi natychmiast ruszyli w stronę osobowego Renault. W środku faktycznie znajdował się ścigany obywatel Niemiec. Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Podczas zatrzymania, stan psychofizyczny mężczyzny był zły. Od histerycznego śmiechu przechodził w stan agresji - relacjonuje st. sierż. Klaudia Biernacka, rzeczniczka sulęcińskiej policji.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 28-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że jego zawartość w organizmie osiągała niemal promil. Tuż po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Obecnie 28-latek przebywa w Areszcie Śledczym w Gorzowie Wielkopolskim. - Czeka go ekstradycja do Niemiec, gdzie odpowie przed tamtejszym wybieram sprawiedliwości za popełnione przestępstwo - dodaje st. sierż. Biernacka.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek pod Żarami. Nie żyje 17-latek. Jechał na motocrossie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.