Pożar w centrum Sulęcina. Płonie kamienica. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

01 styczeń 2021
Autor: 
Pożar w centrum Sulęcina. Dwie osoby ranne Fot. Krzysztof W. / FB

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kamienicy w Sulęcinie. Pożar objął cały dach budynku. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu piątkowy wieczór, 1 stycznia, tuż przed godziną 20:00. W ogniu stanął budynek mieszkalny przy placu Czarnieckiego w Sulęcinie. Pożar szybko rozprzestrzenił się po całym dachu.

Dwie osoby poszkodowane. Trwa walka z ogniem

Na miejscu pracuje już dwanaście zastępów straży pożarnej, w tym funkcjonariusze Wojskowej Straży Pożarnej. Strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców kamienicy.

- Dwie osoby zostały ranne - informuje st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Strażacy prowadzą działania od wewnątrz oraz z zewnątrz budynku. Ze Świebodzina wyjechał już specjalny pojazd, który posłuży ratownikom do nabijania powietrza w aparatach. Akcja gaśnicza cały czas trwa.

Godzina 22.50: - Sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej - mówi bryg. Krzysztof Konopko, rzecznik sulęcińskich strażaków.

Fot. OSP Lubniewice

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Koźla z nowym samochodem gaśniczym. Wygrali go w "Bitwie o wozy" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.