Akcja strażaków w Zielonej Górze. Mieszkańców zaniepokoiła rozlana substancja chemiczna (ZDJĘCIA)

05 styczeń 2021
Autor: 
Zielona Góra: Strażacy wezwani do rozlanej substancji Redakcja

Nieznana substancja zaniepokoiła mieszkańców bloku przy ulicy Godlewskiego w Zielonej Górze. Na miejsce wezwano strażaków z grupy ratownictwa chemicznego.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków we wtorkowe przedpołudnie, 5 stycznia, około godziny 10:30.

- Mieszkańcy powiadomili o nieznanej substancji rozlanej w piwnicy - mówi st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

W akcji grupa chemiczna

Do bloku na ul. Zbyszka Godlewskiego w Zielonej Górze wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, gdzie działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego. Strażacy w aparatach powietrznych wraz ze specjalnymi detektorami szybko udali się do wskazanego pomieszczenia.

Ostatecznie substancja nie stwarzała zagrożenia. - Okazało się, że rozlane były środki czystości - dodaje st. kpt. Szymura.

Przeczytaj też: Strażacy z Zielonej Góry i Sulechowa interweniowali ponad 3200 razy (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.