Zielona Góra: Wyciek kwasu azotowego w firmie transportowej. W akcji strażacka grupa chemiczna

08 styczeń 2021
Autor: 
Zielona Góra: Wyciek kwasu azotowego w firmie transportowej Redakcja/archiwum

Niebezpieczne zdarzenie na terenie firmy transportowej w zielonogórskim Starym Kisielinie. Rozszczelnił się pojemnik z kwasem azotowym, doszło do wycieku substancji. Na miejsce wysłano strażaków z grupy ratownictwa chemicznego.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w piątkowe przedpołudnie, 8 stycznia, po godzinie 11:00.

- Na terenie firmy transportowej w Starym Kisielinie rozszczelnił się pojemnik z kwasem azotowym. Doszło do wycieku substancji - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

W akcji grupa chemiczna

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, w której działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego. Jeszcze przed ich przyjazdem pracownicy firmy przełożyli pojemnik do specjalnej wanny, dzięki czemu udało uniknąć się większego rozlania po terenie.

Strażacy przepompowują substancję do zbiornika dostarczonego przez właściciela obiektu. - Reszta będzie dokładnie neutralizowana - dodaje st. kpt. Kaniak.

Przeczytaj też: Akcja policyjnych "narkotykowców" w Świdnicy pod Zieloną Górą. W aucie marihuana i metamfetamina (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.