Zielona Góra: Kierowcy często tracą prawa jazdy. Gdzie najczęściej łapie policja?

09 styczeń 2021
Autor: 
Zielona Góra: Kierowcy często tracą prawa jazdy Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry coraz częściej zatrzymują prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Ostatnio w ciągu kilku godzin wpadło czterech kierowców. Gdzie najczęściej "suszą" mundurowi?

Kierowcy, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym muszą liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy. Te obligatoryjnie zabierane jest na trzy miesiące. Później dokument wraca do właściciela.

Cztery prawa jazdy w kilka godzin

Przed kilkoma dniami policjanci ruchu drogowego z Zielonej Góry zatrzymali cztery prawa jazdy. Pierwszym był obywatel Ukrainy kierujący Audi A4. Mężczyzna jechał po Trasie Północnej z prędkością 125 km/h, gdzie dozwolone jest jedynie 70 km/h. Kierowca dodatkowo otrzymał 500-złotowy mandat oraz 10 punktów karnych.

Na kolejnego kierowcę mundurowi nie musieli długo czekać. Zaledwie 10 minut później na Trasie Północnej wpadł kierujący Subaru, który też przekroczył prędkość o 55 km/h. - Również ten mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kolejni kierowcy zostali zatrzymani już na ulicy Zjednoczenia. Mężczyzna kierujący Audi pędził 113 km/h na "pięćdziesiątce". W tym samym miejscu wpadł także kierowca BMW, który miał na liczniku 111 km/h.

Gdzie najczęściej stoją policjanci?

Funkcjonariusze z zielonogórskiej drogówki obserwują, że kierowcy najczęściej zapominają o ograniczeniach prędkości na ulicy Zjednoczenia, Wrocławskiej, Szosie Kisielińskiej, Trasie Północnej oraz Głogowskiej. Ponadto policjanci coraz częściej pojawiają się na trasie Ochla - Kiełpin. Mundurowi w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem wręcz hurtowo zabierają tam prawa jazdy.

- Przekraczanie dozwolonej prędkości jest szczególnie niebezpiecznym zachowaniem zwłaszcza teraz, kiedy warunki drogowe są trudne i droga hamowania samochodu jest znacznie wydłużona - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nie wyrzucaj choinki do śmietnika. Zabierze je specjalny Eko Patrol

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.