Pożar samochodu w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. BMW doszczętnie spłonęło (FILM, ZDJĘCIA)

12 styczeń 2021
Autor: 
Pożar BMW w Czerwieńsku koło Zielonej Góry Fot. Dominik Brzezicki

Pożar samochodu osobowego na ulicy Zielonogórskiej w Czerwieńsku. BMW całkowicie spłonęło. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 stycznia, kilkanaście minut po północy. Ogień pojawił się pod maską BMW podczas jazdy. Kierowca od razu zaparkował pojazd przy garażach na ulicy Zielonogórskiej w Czerwieńsku i powiadomił strażaków.

Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej z Zielonej Góry oraz miejscowych ochotników. Do akcji wyruszyli także funkcjonariusze Wojskowej Straży Pożarnej. Po przyjeździe pierwszego samochodu gaśniczego osobówka była już cała w ogniu. Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne sprawnie przystąpili do akcji.

Mimo szybkiej reakcji strażaków BMW nadaje się już tylko do kasacji. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Przypuszcza się, że zawinił akumulator. Dodatkowo w trakcie działań poszkodowany został kierowca samochodu, który próbował bronić od ognia pobliskiego garażu. Mężczyzna doznał niegroźnych poparzeń. Pomocy medycznej udzielili mu strażacy.

Przeczytaj też: Lubuscy strażacy interweniowali 17 541 razy w 2020 roku. Trzynastu z nich zostało rannych (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.