Pijany kierowca spowodował kolizję w Krośnie Odrzańskim. Później znów wyjechał na drogę

12 styczeń 2021
Autor: 
Pijany kierowca spowodował kolizję w Krośnie Odrzańskim Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Miał blisko promil alkoholu, a mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę i wyjechać na drogę. W Krośnie Odrzańskim uderzył w inny samochód. Po zakończeniu czynności z policjantami znów prowadził auto na "podwójnym gazie".

Zaczęło się od kolizji w sobotni wieczór, 9 stycznia. Około godziny 18:00 kierujący samochodem osobowym marki BMW jadąc ulicą Słubicką nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego go Volkswagena.

Na miejsce wezwano patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. - W trakie czynności okazało się, że 34-letni kierowca ma w organizmie blisko promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny, zakazując dalszej jazdy - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Pijany znów wyjechał na drogę

Tuż po zakończeniu wszystkich czynności mężczyzna został zwolniony. Zlekceważył on jednak zalecenia mundurowych, wsiadł do roztrzaskanego pojazdu i wyruszył w trasę. Nie odjechał jednak daleko.

- Gdy zauważył jadący w jego stronę radiowóz, zjechał z drogi, porzucił auto i podjął ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany przez ten sam patrol drogówki, który kilkanaście minut wcześniej zakończył z nim czynności - mówi podkom. Kulka.

Mężczyzna ponownie został przebadany alkomatem. Wartość była już niższa, ale mimo to w dalszym ciągu wskazująca, że 34-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wówczas mundurowi zabezpieczyli BMW na policyjnym parkingu.

Mieszkaniec powiatu nowosolskiego stanie teraz przed sądem. Dodatkowo za kierowanie niesprawnym technicznie samochodem i pomimo zatrzymanych uprawnień, został też ukarany mandatem karnym.

Przeczytaj też: Żary: Pedofil zgwałcił dziewczynkę. 57-latek miał też filmy z dziecięcą pornografią

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.