Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h, wyprzedzał na pasach. Teraz zapłaci 5 tys. złotych kary!

13 styczeń 2021
Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h, wyprzedzał na pasach. Teraz zapłaci 5 tys. złotych kary! Lubuska Policja

Policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który jechał w terenie zabudowanym 171 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy a sprawa znalazła swój finał w sądzie! 

O skuteczności policjantów z grupy SPEED przekonał się 28-latek, którzy w czerwcu minionego roku został zatrzymany na Drodze Wojewódzkiej numer 132. Mężczyzna jechał zdecydowanie za szybko, bo na liczniku miał 171 km/h w miejscu, gdzie było ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę, a do o tego wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. To zachowanie spotkało się ze stanowczą reakcją policjantów ruchu drogowego, którzy zatrzymali mężczyznę do kontroli. 

28-latek za swoją nieodpowiedzialną jazdę nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Policjanci grupy SPEED zatrzymali mu prawo jazdy i nie mieli wątpliwości, że mandat w tej sytuacji był niewystarczający. Funkcjonariusze sprawę skierowali do sądu, by on zadecydował o karze dla kierowcy. Na 28-letniego kierowcę została nałożona maksymalna grzywna w wysokości 5000 złotych. Jego niebezpieczne zachowanie i wina nie budziły żadnych wątpliwości. 

Źródło: podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.