Napadał na dziewczynki. Straszył i molestował

18 sierpień 2016
(0 głosów)

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie, który 16 lutego 2016 r. doprowadził nastolatkę wbrew jej woli do poddania się innej czynności seksualnej.

Nastolatka, będąca wychowankiem placówki opiekuńczo-wychowawczej w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, spotkała poza terenem ośrodka znajomego z placówki. Chłopak był w towarzystwie swojego 33-letniego brata. Wszyscy wspólnie udali się w kierunku placówki. W pewnym momencie kolega pokrzywdzonej odszedł on nich i dziewczyna została jedynie z jego bratem. Nagle mężczyzna zaczął ciągnąć pokrzywdzoną w ustronne i zaciemnione miejsce, gdzie wbrew jej woli dotykał ją i całował. Pokrzywdzona wiedziała, że sprawca ma przy sobie scyzoryk. Próbowała się wyrwać napastnikowi. W pewnym momencie jej się to udało, zaczęła uciekać w stronę placówki. Mężczyzna ruszył za nią. Po drodze dziewczyna spotkała kobietę, która udzieliła jej pomocy i odwiozła ją do ośrodka, przed którym stał oskarżony. Gdy dziewczyna zobaczyła napastnika wpadła w panikę i nie chciała opuścić auta.

Tego samego dnia mężczyzna napadł na inną nastolatkę, która czekała na swojego ojca po zajęciach sportowych na przystanku autobusowym. Agresor zażądał od dziewczyny papierosów, straszył ją nożem lecz został spłoszony przez nieustaloną osobę przechodzącą w pobliżu. Dziewczyna uciekła z przystanku do mieszkających w pobliżu znajomych rodziców, gdzie uzyskała pomoc.

Podobne zdarzenie miało miejsce kolejnego dnia na terenie wcześniej wymienionej placówki wychowawczo-opiekuńczej, gdzie oskarżony gonił inne małoletnie dziewczynki. O zdarzeniu została powiadomiona Policja. Mężczyzna został zatrzymany.

Sprawca decyzją sądu, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Powołani do sprawy biegli, stwierdzili, że istnieje wysokie ryzyko popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości i dlatego powinien być skierowany na leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz poradni uzależnień.

Grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.