Kierował po narkotykach – w aucie miał amfetaminę

22 sierpień 2016
(0 głosów)

Policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim zatrzymali 34-letniego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Oprócz tego mężczyzna przewoził w aucie amfetaminę i był poszukiwany listem gończym. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

W niedzielę (21 sierpnia) w godzinach wieczornych w rejonie parkingu leśnego na terenie Ośna Lubuskiego, policjanci z Posterunku Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym citroenem. Podczas prowadzonej kontroli, rozmowa, wygląd i zachowanie kierowcy wzbudziły niepokój policjantów. Podejrzewając, że może on być pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę pojazdu, podczas której w jego wnętrzu znaleźli dwa woreczki strunowe z amfetaminą oraz lufkę szklaną. Badanie również wykazało, że 34 letni mieszkaniec powiatu słubickiego prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy i marihuany. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Słubicach. Dodatkowo w trakcie kontroli nie posiadał on przy sobie wymaganych dokumentów do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zabezpieczyli pojazd i zatrzymali 34-latka w policyjnym areszcie. Niebawem odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków i ich posiadanie.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie narkotyków wbrew przepisom określonym w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.