Zmarła druga osoba z wypadku na S3 (FILM)

29 sierpień 2016
(1 głos)

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o prowadzonym postępowaniu w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 25 sierpnia 2016 roku ok. godz. 11.20 na drodze krajowej S-3 na 276 km ( za mostem w kierunku Zielonej Góry).

Z poczynionych na miejscu zdarzenia ustaleń wynika, że kierujący samochodem "Opel Corsa" jadąc od strony Sulechowa w kierunku Zielonej Góry zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do uderzenia w bok samochodu "Fiat" jadącego z przeciwnego kierunku. Samochód "Fiat" w wyniku tego uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy "Iveco".

Na skutek zderzenia kierujący samochodem "Fiat" - 68 letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Ciężko ranna w tym wypadku 68 letnia żona kierującego tym pojazdem w wyniku odniesionych obrażeń zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Kierujący pojazdami "Opel Corsa" oraz "Iveco" przebadani alcosensorem na zawartość alkoholu - byli trzeźwi.

Od kierującego pojazdem "Opel Corsa" pobrano dodatkowo krew do badania na zawartość narkotyków. Kierujący Oplem został zatrzymany i przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie.  Zostaną przeprowadzone czynności procesowe z jego udziałem.

Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu decyzja prokuratora zabezpieczono do dalszych badan przez biegłych. Ciała pokrzywdzonych zabezpieczono do sekcji.

Na miejscu wykonano oględziny miejsca wypadku przez prokuratora. W sprawie przesłuchano świadków zdarzenia. Zabezpieczono również kartę pamięci rejestratora video. (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.