Policjantki złapały podejrzanych o usiłowanie rozboju

15 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Policjantki Wydziału Prewencji zatrzymały dwóch mieszkańców gminy Strzelce Krajeńskie podejrzanych o usiłowanie rozboju. Dzięki szybkiej reakcji udało się udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanemu.

We wtorek (13 września) dyżurny strzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który w Strzelcach Krajeńskich przy jednym z banków został napadnięty przez dwóch agresorów. Napastnicy żądali od niego pieniędzy, lecz spotkali się z odmową. Agresywni mężczyźni pobili pokrzywdzonego, jednak nie udało im się odebrać mu pieniędzy, gdyż w porę zareagowała przechodząca obok kobieta, po reakcji której napastnicy uciekli.

We wskazane miejsce udały się dwie policjantki Wydziału Prewencji. Udzieliły niezbędnej pomocy pokrzywdzonemu, a gdy był on już bezpieczny, przystąpiły do szukania podejrzanych mężczyzn. Mundurowe szybko ustaliły dane ewentualnych sprawców przestępstwa oraz miejsca, w których mogli aktualnie przebywać. Po około trzech godzinach intensywnych poszukiwań zatrzymały dwóch mężczyzn w wieku 40 i 34 lat.

Mężczyźni podczas dalszych czynności przyznali się do popełnienia przestępstwa. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, za co grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.