Policjanci namierzyli nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych (ZDJĘCIA)

15 wrzesień 2016
(0 głosów)

6 września policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych w znacznych ilościach. Jak oszacowali policjanci wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wynosi ponad 150 tysięcy złotych.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wspólnie z policjantami z Wydziału PG w wyniku czynności operacyjnych, namierzyli na przedmieściach Zielonej Góry nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Jak ustalili policjanci, wyroby te wytwarzali w znacznych ilościach i niezgodnie z prawem, tj. bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, a także bez odprowadzania w takich przypadkach podatku. Gdy policjanci weszli do budynków gospodarczych na jednej z posesji, zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazało się, że to dwa 29-latkowie Tomasza P. i Damiana B., mieszkańcy Zielonej Góry. W wyniku przeszukania budynków gospodarczych, gdzie odbywała się nielegalna produkcja, mundurowi znaleźli m.in. ponad 330 kg suszu tytoniowego, liście oraz krajankę tytoniu. Na miejscu zabezpieczono także maszyny służące do przetwarzania liści tytoniu.

Sprawę poprowadzili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów z ustawy kodeks karny skarbowy i ustawy o wyrobie alkoholu i wyrobów tytoniowych: wyrabiania bez wymaganego wpisu do rejestrów i uchylania się od opodatkowania poprzez nieujawnienie przedmiotu opodatkowania jakim była produkcja wyrobów akcyzowych w postaci tytoniu do palenia. Ponadto Prokurator zastosował nadzwyczajne obostrzenie kary, ponieważ mężczyźni uczynili sobie z popełnionego przestępstwa stałe źródło dochodu. Za te przestępstwa grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie ruchome wartości 10 tysięcy złotych. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 150 tysięcy złotych. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Decyzją Prokuratora wobec obu mężczyzn został zastosowany dozór policyjny.

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.