Rozbój i pobicie ze skutkiem śmiertelnym (FILM)

16 wrzesień 2016
(1 głos)
Autor: 

Wschowscy kryminalni zatrzymali cztery osoby mające ścisły związek z wtorkowym, tragicznym zdarzeniem w gminie Sława, gdzie w przydrożnym rowie znaleziono zwłoki młodego mężczyzny.

We wtorkowy poranek (13 września) dyżurny wschowskiej Policji poinformowany został o tym, że w przydrożnym rowie niedaleko Sławy leży ciało młodego mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Pracujący na miejscu wschowscy i sławscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego we Wschowie prowadzili czynności mające doprowadzić do ustalenia okoliczności w jakich doszło do śmierci młodego mężczyzny. Ciało mężczyzny było poturbowane. Analizowano skrupulatnie wszystkie nowo pojawiające się wątki w sprawie. W trakcie penetracji terenu kryminalni znaleźli porozrzucane w różnych miejscach rzeczy należące do denata.

W pierwszej kolejności wschowskim mundurowym udało ustalić się personalia nie żyjącego mężczyzny. Był to 37- letni mieszkaniec Sławy. Prowadzone przez kryminalnych czynności operacyjne, zabezpieczone dowody w sprawie doprowadziły do zatrzymania czterech młodych mężczyzn, którzy jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu.

Wyniki sekcji zwłok pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu we Wschowie na przedstawienie zarzutów zatrzymanym. Wobec dwóch 20- latków wystąpił z wnioskiem o areszt. To oni dotkliwie pobili mężczyznę, a następnie zabrali należący do niego plecak, w którym miał portfel oraz żywność, porzucając skatowanego mężczyznę w rowie. Pozostali dwaj 17 –to i 19-to latkowie usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy. Wobec nich prokurator zastosował dozór policyjny.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.