Zabili za plecak i portfel

19 wrzesień 2016
(0 głosów)

Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o zdarzeniu do którego doszło 12.09.2016 r. na drodze powiatowej Sława - Przybyszów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam do rozboju i pobicia ze skutkiem śmiertelnym 35-letniego mężczyzny przez 2 mężczyzn w wieku 20 lat.

Jak ustalono w dniu 12 września 2016 roku na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Sława - Przybyszów, podejrzani używając przemocy wobec pokrzywdzonego polegającej na przewróceniu na podłoże, kopaniu, zadawaniu uderzeń pięściami po całym ciele brzuchu i głowie, duszeniu paskiem od spodni za szyję, zabrali mu w celu przywłaszczenia plecak wraz z zawartością portfela i pożywienia na szkodę w/w pokrzywdzonego, przy czym pokrzywdzony na skutek pobicia doznał wielorakich obrażeń głowy i tułowia skutkujących jego śmiercią.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie po zatargu słownym między pokrzywdzonym, a podejrzanymi.

Dotychczas przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, oględziny i sekcję zwłok, przesłuchania świadków, przedstawiono zarzuty podejrzanym, skierowano wnioski przez prokuratora do Sądu Rejonowego we Wschowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Na posiedzeniach aresztowych 15 i 16 września Sąd Rejonowy we Wschowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci w postaci tymczasowego aresztowania wobec obu podejrzanych.

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.