Kara za sprzedaż tytoniu bez znaków akcyzowych

19 wrzesień 2016
(0 głosów)

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 23 lata, którzy w styczniu 2012 i 2013 roku założyli konto w banku a następnie udostępnili swoje dane personalne i swoje konto, na które miały wpływać wpłaty za sprzedaż tytoniu bez znaków akcyzowych.

Pierwszy z mężczyzn pomógł w zbyciu nieustalonej osobie wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzowych w łącznej ilości 206 kg o wartości szacunkowej 95.399, 58 zł, zaś drugi z mężczyzn pomagał w zbyciu 342 kg tytoniu o wartości 184.656,28 zł.

Oskarżonym grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych (ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe. Niemniej jednak, stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności.).

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.