Trwa ustalanie przyczyn tragicznego wypadku na S3

19 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w ostatni piątek - 16.09.2016 r. na trasie S3 pomiędzy Sulechowem, a mostem na Odrze.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem m-ki Volkswagen Sharan jadąc w kierunku Zielonej Góry z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku ciągnik siodłowy z naczepą. Wskutek zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł kierujący Volkswagenem 41- letni mieszkaniec Międzyrzecza. W szpitalu w Zielonej Górze zmarł pasażer pojazdu, 12 letni syn pokrzywdzonego.

Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca wypadku. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin. Na dziś tj. 19.09.2016 r. zaplanowano wykonanie sekcji zwłok pokrzywdzonych. Przeprowadzono ponadto badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującego ciągnikiem siodłowym - obywatela tureckiego wykazało, że był trzeźwy. Pobrano ponadto od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Kierującego ciągnikiem siodłowym oraz jego pasażera przesłuchano w charakterze świadków.

 

Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.