Próba nielegalnego przekroczenia granicy w Świecku

19 wrzesień 2016
(0 głosów)

Siedmiu obywateli Wietnamu oraz dwóch pomagających im Polaków zatrzymali 16 i 17 września br. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów, próbowali nielegalnie przekroczyć granicę.

16 września w Słubicach funkcjonariusze Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Świecku podczas kontroli samochodu osobowego stwierdzili, że dwóch pasażerów, prawdopodobnie obywateli Wietnamu, nie posiada żadnych dokumentów. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze SG potwierdzili tożsamość i wietnamskie obywatelstwo obu mężczyzn.

Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę, Polaka przewożącego Wietnamczyków i przedstawili mu zarzut udzielania cudzoziemcom pomocy w nielegalnym pobycie. Kierowca przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Dobrowolne poddanie się karze zadeklarowali również obywatele Wietnamu.

Pięciu obywateli Wietnamu, którzy bez dokumentów usiłowali przekroczyć granicę, zatrzymali funkcjonariusze w okolicach w sobotę 17 września. Cudzoziemcy podróżowali samochodem osobowym marki Skoda Fabia, przewoził ich 23-letni obywatel Polski. Wietnamczycy zostali zatrzymani za próbę przekroczenia granicy wbrew przepisom, a Polak za udzielanie im pomocy.

Kierowca przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i dobrowolnie poddał karze. Wobec cudzoziemców – po potwierdzeniu tożsamości i obywatelstwa – funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności służbowe. Mp>Wobec wszystkich siedmiu obywateli Wietnamu zostaną skierowane wnioski do sądu o umieszczenie ich w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Funkcjonariusze SG ustalają również okoliczności wjazdu Wietnamczyków do Polski i ich pobytu w naszym kraju.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.