6 kg narkotyków nie trafi na rynek (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Są one oskarżone o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze już pod koniec 2014 roku rozpoczęli czynności operacyjne, które miały na celu m. in. zebranie materiału dowodowego popełnianych przestępstw, a śledztwo prowadzone było przez blisko rok czasu pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. W ostatnim tygodniu września 2015r., policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji, w centrum Zielonej Góry, a także w innych miejscowościach województwa lubuskiego w ramach realizacji skoordynowanej akcji zatrzymali 3 osoby, które wprowadzały do obrotu narkotyki: amfetaminę i kokainę.

Zatrzymani to kobieta w wieku 28 lat i 2 mężczyzn w wieku 32 i 49 lat. Przy zatrzymanych zabezpieczono m.in. pieniądze w kwocie 24 tys. zł jak również – dla celów dowodowych - telefony komórkowe, wagi elektroniczne, pieniądze pochodzące z przestępstwa jak i inne rzeczy służące do popełniania przestępstw. Wobec kobiety zastosowano dozór policyjny, natomiast Sąd Rejonowy w Zielonej Górze nie miał żadnych wątpliwości, że dobro śledztwa wymaga by obaj podejrzani mężczyźni w tym czasie przebywali w odosobnieniu i zastosował wobec nich areszty tymczasowe na okres 3 m-cy. Podczas prowadzonego śledztwa zebrano dowody i ustalono, że w tym okresie (zarzuty obejmują okres od zimy 2015 do jesieni 2015 roku) zatrzymane osoby uczestniczyły w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w łącznej ilości nie mniejszej niż 6 kg o czarnorynkowej wartości 240 tys. zł oraz ok 3 gramów kokainy o czarnorynkowej wartości 500 zł, dwukrotnie dokonały przemytu ok. 300 gramów heroiny i marihuany o czarnorynkowej wartości 16 tys. zł.

Dzięki wytężonej pracy policjantów i prokuratora, narkotyki zostały zdjęte z rynku i nie trafiły do obiegu. Ze względu na złożoność i wielowątkowość śledztwa musiało być ono prowadzone kilkanaście miesięcy. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: nielegalnego handlu, posiadania, uczestniczenia w obrocie narkotykami jak i przemytu znacznej ilości narkotyków na teren RP. Za popełnione przestępstwa  grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.