Zablokowana ulica Batorego w Zielonej Górze. Ciężarówka zablokowała się pod wiaduktem kolejowym (ZDJĘCIA)

22 wrzesień 2016
(2 głosów)

Ulica Batorego w Zielonej Górze zablokowana. Ciężarówka ZGKiM zaklinowała się pod wiaduktem kolejowym. Prawdopodobną przyczyna była awaria podnośnika.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 13.00. Około 40-letni kierujący pojazdem służb komunalnych wjechał pod wiadukt kolejowy na ulicy Batorego. Nie wiedział, że awarii uległ jeden z podnośników w pojeździe, który zaczął się podnosić. Przęsło zahaczyło o wiadukt powodując liczne uszkodzenia w pojeździe oraz samym wiadukcie.

- Na miejscu zdarzenia znajduje się policja - mówi nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze - Utrudnienia w ruchu potrwają kilku godzin, droga jest zablokowana. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymany został także ruch kolejowy. Służby kolei będą badać czy konstrukcja wiaduktu nie została uszkodzona.

Aktualizacja:

Ciężarówka została wyciągnięta spod wiaduktu po godz. 15.00. Aby ją wyciągnąć interweniować musiała straż pożarna.

- Użyliśmy ciężkiego sprzętu - mówi mł. bryg. Ryszard Gura, rzecznik PSP Zielona Góra - w akcji udział brały dwa zastępy straży pożarnej. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.