Za szybko i bez uprawnień

23 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Nowosolscy policjanci codziennie patrolują ulice miasta i powiatu, aby wykluczać kierowców popełniających wykroczenia w ruchu drogowym. Niestety wciąż trafiają się nieodpowiedzialni kierowcy.

W czwartek 22 września patrol wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zauważył audi, którego kierowca poruszał się po drodze krajowej S3 z nadmierną prędkością. Pomiar prędkości wykazał, że 35-latek jechał 170 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 90km/h. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Drawska Pomorskiego. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowej Soli za popełnione wykroczenie, a dalszą jazdę kontynuował pasażer, który posiadał prawo jazdy.

Tego samego dnia, policjanci nowosolskiej drogówki patrolując gminę Otyń zauważyli pojazd, którego elementy wystają z podwozia, ocierają się o jezdnię i tworzą słup iskier. Widok był niecodzienny, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali kierowcę opla do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach teleinformatycznych okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu, a samochód został zabezpieczony przez pomoc drogową. Teraz mieszkaniec gminy Otyń będzie odpowiadać przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.