Pobicie i śmierć. Podejrzany trafił do aresztu.

26 wrzesień 2016
(1 głos)
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 18-letniego mieszkańca Gminy Trzebiechów.

Jak ustalono 18.09.2016 r. w Sulechowie, w godzinach nocnych, w jednym z salonów gier, doszło do sprzeczki i przepychanki pomiędzy 50-letnim pokrzywdzonym i jego kolegą, a grupą młodzieży. Następnie gdy pokrzywdzony opuścił salon podszedł do niego 18-letni mężczyzna i uderzył go pięścią w twarz. Na skutek uderzenia pokrzywdzony przewrócił się, a sprawca wraz z innymi osobami odjechał z miejsca zdarzenia. Kolega pokrzywdzonego zawiadomił pogotowie ratunkowe.

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Sulechowie, a wobec nagłego pogorszenia się jego stanu zdrowia przetransportowano go do szpitala w Zielonej Górze. Po kilku dniach nie odzyskując przytomności pokrzywdzony na skutek obrażeń odniesionych wskutek uderzenia zmarł. W tym czasie policja usilnie poszukiwała sprawców opisanego zajścia. Pomocnym w jego ustaleniu okazał się zapis z monitoringu z zarejestrowanym przebiegiem zdarzenia.

Sprawca został zatrzymany w czwartek 22 września. W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie przedstawiono mu zarzut popełnienia czynu określonego w art.156§1 pkt2 kk przy przyjęciu z uwagi na śmierć pokrzywdzonego kwalifikowanej postaci z art156§3 kk. Podejrzany w wyjaśnieniach opisał przebieg zdarzenia i przyznał się jedynie do zadania pokrzywdzonemu uderzenia z otwartej dłoni. Wyjaśnieniom podejrzanego nie dano wiary albowiem przeczą mu dotychczas zebrane w sprawie dowody, w tym wspomniany zapis rejestratora.

Sąd Rejonowy w Świebodzinie w VI Zamiejscowym Wydziale Karnym w Sulechowie w ostatnich dniach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tytułem środka zapobiegawczego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.