Odpowie za przestępstwa narkotykowe (ZDJĘCIA)

27 wrzesień 2016
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiejw Zielonej Górze przedstawili zarzuty mężczyźnie, który odpowie przed Sądem m. in. za posiadanie środków odurzających.

21 września zielonogórscy policjanci dzięki wnikliwej pracy ustalili miejsce zamieszkania i tożsamość mężczyzny, który był podejrzewany o posiadanie w środków odurzających. W związku z tym, niezwłocznie udali się do jednego z mieszkań na terenie Zielonej Góry. Jak się okazało, informacje te się potwierdziły. Gdy operacyjni weszli do mieszkania 26-latka okazało się, że w jednym z pokoi przechowywał około 80 gramów suszu roślinnego, którym po wykonaniu badań testerem narkotykowym okazała się marihuana. Nie były to jedyne środki odurzające znalezione przez mundurowych w tym mieszkaniu. Otóż po sprawdzeniu drugiego pokoju policjanci ujawnili w nim kilka krzewów ziela konopi, znajdujących się w specjalnie do tego przygotowanej szafie materiałowej. Znaleziona uprawa została natychmiast zabezpieczona. Oprócz środków odurzających policjanci znaleźli w mieszkaniu kilkadziesiąt woreczków strunowych, młynek do mielenia suszu roślinnego oraz inne przedmioty służące do popełniania przestępstwa. Ponadto ustalili, że mężczyzna zakupił te przedmioty przez Internet.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania Bartłomieja G. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty nie tylko nabycia przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających i uprawę konopi indyjskich, ale również zarzut posiadania środków odurzających. Odpowie także za to, że czynił przygotowanie wprowadzenia narkotyku do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze i decyzją prokuratora wobec Bartłomieja G. zastosowano dozór policyjny. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu i wyraził zgodę na dobrowolne poddanie się karze. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.