RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Handlowali CMC. Przyznali się do winy

27 październik 2016
(0 głosów)

Zebrany materiał dowodowy zielonogórskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową doprowadził do skierowania do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze aktu oskarżenia przeciwko trzem osobom, przy których znaleziono substancje niebezpieczne dla życia lub zdrowia wielu ludzi. Sprawę nadzorowała prokurator z Prokuratury Rejonowej z Zielonej Górze.

7 listopada ubiegłego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzili działania operacyjne, żeby zatrzymać osoby mające wprowadzić do obrotu środki odurzające lub środki zastępcze zwane dopalaczami na terenie jednej z dyskotek w Zielonej Górze. W trakcie prowadzonych działań, policjanci ustalili jakim samochodem mogą poruszać się potencjalni sprawcy i gdy przed jedną z zielonogórskich dyskotek zauważyli ten pojazd natychmiast go zatrzymali. W aucie znajdowały się trzy osoby: Beata U., Marcin J. i Łukasz L. Wszyscy to mieszkańcy woj. Wielkopolskiego

Przy zatrzymanych w samochodzie, którym się poruszali oraz w miejscach ich pobytu zabezpieczono łącznie około 120 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie CMC (chlorometkatynon). Jest to substancja działająca podobnie do amfetaminy lub ekstazy. Jak ustalili policjanci, sprawcy mieli zamiar sprzedać posiadaną substancję osobom bawiącym się w jednej z dyskotek na terenie Zielonej Góry.

Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów w trakcie wykonanych czynności wynika, że zatrzymani w okresie od czerwca do 7 listopada 2015 roku wspólnie i w porozumieniu w celu osiągniecia korzyści materialnej wprowadzali do obrotu zakazane substancje czym spowodowali niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Taki właśnie zarzut wszystkim zatrzymanym osobom przedstawili policjanci wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut posiadania trzech tabletek innej substancji psychotropowej wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wobec wszystkich osób zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Beata U., Marcin J. i Łukasz L. przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Działania zielonogórskich policjantów nad tą sprawą pozwoliły na skierowanie przez Prokuraturę Rejonową aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze przeciwko trzem osobom. Wobec 25-letniej Beaty U. i 34-letniemu Łukaszowi L. orzeczono karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny, dozór kuratora sądowego. W przypadku 25-letniego Marcina J. orzeczono karę łączną w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, karę grzywny i dozór kuratora sądowego.

ZKS KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.