Kierowca po zażyciu marihuany i amfetaminy

02 listopad 2016
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie.

Oskarżony w dniu 7 czerwca 2016 r. w Zielonej Górze kierował w centrum miasta znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci marihuany w ilości 1,19 ng/ml oraz amfetaminy w ilości 315,93 ng/ml, powodujących upośledzenie zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jak ustalono oskarżony był już karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Świebodzinie z października 2015 r. i nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz decyzji Prezydenta Miasta o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.