Trzy tysiące grzywny, zatrzymane prawo jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów

09 listopad 2016
(0 głosów)

Grzywna trzy tysiące złotych i rok zakazu prowadzenia pojazdów to konsekwencje szaleńczej jazdy 23-latka, którego naruszenia przepisów drogowych zarejestrowała policyjna kamera pod koniec czerwca tego roku.

Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałem, świadczącym o braku wyobraźni i całkowitym lekceważeniu przepisów ruchu drogowego przez młodego kierowcę BMW.

Pod koniec października zapadł wyrok w sprawie młodego mieszkańca gminy Sława, który pod koniec czerwca tego roku na terenie Sławy udał się w szaleńczą jazdę, którą zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu. Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu niebezpiecznych zachowań na drodze, zwrócili uwagę na kierowcę osobowego BMW, który z nadmierną prędkością poruszał się w obszarze zabudowanym. Jego jazda stworzyła zagrożenie dla grupy dzieci idącej chodnikiem, które widząc pędzące auto odskoczyły pod pobliski budynek.

Młody mężczyzna na tym nie poprzestał i kontynuował swoją szaleńczą jazdę m.in. wyprzedzając na łuku drogi jadące przed nim auto. Piesi zmuszeni byli gwałtownie odskoczyć w pobliski rów. Mężczyzna osiągając prędkości 180 km/h, 175 km/h, 177 km/h szybko przemieszczał się z jednej miejscowości do drugiej. Jego jazdę zarejestrowała policyjna kamera. Kierowca BMW całkowicie bagatelizował obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz znaki drogowe. Na ograniczeniach do 40 km/h w obszarach zabudowanych osiągał prędkość 103 km/h, 112 km/h i 132 km/h. Mundurowi chcąc zatrzymać łamiącego wszystkie przepisy i niestosującego się do znaków ograniczających prędkość pirata drogowego, po krótkim pościgu zatrzymali go. Młody mężczyzna stwierdził, że nie widział nic złego w swoim zachowaniu na drodze.

Jak się okazało zapis z policyjnej kamery stanowił fundamentalny dowód w toczącym się przed sądem postępowaniem. Młodemu mężczyźnie udowodniono jedenaście przekroczeń prawa. Za co Sąd wymierzył karę grzywny 3 tys. złotych, zakaz prowadzenia pojazdów na rok oraz pokrycie kosztów sądowych. Takie zachowania na drodze są niedopuszczalne i wszelkie przejawy nieposzanowania przepisów ruchu drogowego będą miały swój finał w Sądzie.

KWP Gorzów Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.