Działanie policji „Listopadowy weekend”

10 listopad 2016
(0 głosów)
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Zbliżające się „Święto Odzyskania Niepodległości” przypadające na piątek sprawi, że najbliższy weekend będzie wydłużony. Wiąże się to także ze zwiększonym ruchem drogowym. Lubuscy policjanci oprócz pomocy przy organizacji ruchu podczas uroczystości w regionie, będą strzegli także bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych naszego województwa.

Od piątku do niedzieli (11-13 listopada) potrwają policyjne działania „Listopadowy Weekend”. Zwiększona liczba policjantów drogówki to troska o zmotoryzowanych, którzy z pewnością licznie wykorzystywać będą drogi regionu do świątecznych i rodzinnych wyjazdów.

W ostatnim czasie kilku kierowców, którzy za nic mieli policyjne apele oraz troskę o życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego boleśnie się o tym przekonało dożywotnio tracąc uprawnienia do kierowania. Policja apelujemy zatem o rozwagę. Warto zaznaczyć, że nie wszyscy mają na uwadze warunki, które już od dłuższego czasu panują na drogach- deszcz, opadające liście, szybko zapadający zmrok i częsta mgła znacznie ograniczają komfort jazdy kierowców.

Pokora za kierownicą i trzeźwość, także ta umysłowa, z pewnością będą cechami sprzyjającymi w bezpiecznym dotarciu do celu.

Liczbowe zestawienie zdarzeń drogowych podczas działań „Listopadowy weekend” wygląda następująco:

2011 rok: wypadki - 11, zabici - 2, ranni - 2, kolizje - 108

2012 rok: wypadki - 6, zabici - 2, ranni - 4, kolizje - 74

2013 rok: wypadki - 11, zabici - 2, ranni - 12, kolizje - 97

2014 rok: wypadki - 10, zabici - 2, ranni - 13, kolizje - 123

Opracował: kom. Marcin Maludy KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.