Cios w narkotykowy biznes (ZDJĘCIA)

15 listopad 2016
(0 głosów)
Autor: 

Zielonogórscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi. Tym razem uprawa prowadzona była w wynajmowanym mieszkaniu w bloku na zielonogórskim osiedlu. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące właściciela plantacji. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Podczas interwencji w mieszkaniu na jednym z zielonogórskich osiedli, policjanci służby patrolowej znaleźli namiot termiczny, w którym znajdowały się sadzonki konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Mundurowi powiadomili policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową.

W wyniku przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili prawie 40 sztuk krzewów o wysokości od kilku centymetrów do ok. metra, ponad 870 gramów suszu ziela konopi indyjskich, namiot termiczny wyposażony w specjalnie przystosowany system wentylacyjny, nawadniający i oświetleniowy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli także klimatyzator oraz przygotowaną w doniczkach ziemię i specjalistyczne nawozy.

Następnie w wyniku dalszych czynności policjanci ustalili dane mężczyzny wynajmującego mieszkanie, którego kilka godzin później zatrzymali w innym mieszkaniu na terenie Zielonej Góry. 29-latek został przesłuchany i w związku z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał zarzuty: wytwarzania środków odurzających w postaci marihuany poprzez prowadzenie uprawy konopi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do wprowadzenia tych narkotyków do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak szacują policjanci, cała plantacja mogła dostarczyć, po zebraniu owocu i jego wysuszeniu znacznej ilości środka odurzającego, bo ponad 850 gramów o czarnorynkowej wartości co najmniej 25 tys. zł.

Policjanci wystąpili za pośrednictwem Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 29-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.