Zatrzymano 9 praw jazdy

16 listopad 2016
(0 głosów)
Autor: 

Nowosolska drogówka każdego dnia przeprowadza kontrole drogowe, aby wyeliminować z ruchu kierujących, będących pod wpływem alkoholu. Policjanci surowo egzekwują również przepisy dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Tylko przez trzy dni policjanci zatrzymali prawo jazdy aż dziewięciu kierowcom.

Mundurowi podczas służby wykorzystują urządzenia do pomiaru prędkości, radiowóz wyposażony w videorejestrator oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości. Konsekwentne egzekwowanie przepisów ruchu drogowego przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, a co za tym idzie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych.

Niestety pomimo wielu apeli policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Jeden z kierowców jechał samochodem audi aż 115 km/h, w miejscu na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Konsekwencją tego nieodpowiedzialnego zachowania było zatrzymanie uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy, mandat i punkty karne.

Tylko przez ostatni weekend (11-13 listopada) nowosolscy policjanci zatrzymali dziewięciu kierowcom prawo jazdy. W trzech przypadkach powodem zatrzymania uprawnień było przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym, a aż w sześciu przypadkach kierowanie pod wpływem alkoholu.

KPP Nowa Sól

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.