Skusiła się na biżuterię. Policja ją znalazła

18 listopad 2016
(0 głosów)
Autor: 
KMP Zielona Góra

Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze ustalili dane kobiety, która podczas Winobrania okradła stoisko z biżuterią. Kobieta usłyszała już zarzuty. Jak się okazało, będzie odpowiadać w warunkach recydywy.

W trakcie trwania dni Zielonej Góry zwanych popularnie „Winobraniem” do komisariatu I policji zgłosiła się właścicielka stoiska z biżuterią. Kobieta poinformowała, że nieznany sprawca ukradł z jej straganu komplet biżuterii z kamieniami oraz trzy pary kolczyków. Pokrzywdzona wyceniła straty na ok. 480 złotych.

Kryminalni rozpoczęli działania operacyjne, żeby ustalić tożsamość sprawcy i w konsekwencji zatrzymać tę osobę. Zadanie było trudne, ponieważ policjanci nie dysponowali ani nagraniem z monitoringu, ani nawet przybliżonym rysopisem sprawcy. Nie wiedzieli też czy był to mężczyzna czy może kobieta.

Już w kilka dni po kradzieży policjanci zajmujący się sprawą natrafili na ślad, który w konsekwencji doprowadził do tego, że dzięki kilkutygodniowej pracy ustalili tożsamość podejrzanej o kradzież. Okazało się, że to 30-letnia zielonogórzanka, znana policji i już wcześniej notowana za podobne przestępstwa.

Kobieta została w środe (16.11) zatrzymana i przesłuchana. Przyznała się do zarzucanych jej czynów. Policjanci przedstawili jej zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. W toku postępowania okazało się, że 30-latka będzie odpowiadać w warunkach recydywy, co niewątpliwie będzie miało wpływ na zaostrzenie kary.

Policjanci odzyskali część biżuterii i zwrócili ją właścicielce. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadkom.

KMP w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.