Wybuch w fabryce pieców w Świebodzinie (ZDJĘCIA)

19 listopad 2016
(0 głosów)
Marcin Kluwak

W sobotę (19.11) około godz. 11.00 w fabryce pieców w Świebodzinie doszło do rozszczelnienia jednego z pieców, który był w trakcie testów.

Wskutek wybuchu zniszczoniu uległy ściany hali produkcyjnej, które zostały rozrzucone na odległość nawet 50 metrów.

Świadkowie opowiadali, że słyszeli ogromny huk i silny podmuch. Później widać było tylko opadający kurz. Siła uderzenia była na tyle duża, że 5-tonowe piece zostały wyrzucone na zewnątrz hali, a elementy blachy i styropianu leżały wszędzie. Uszkodzone zostały również garaże, które znajdowały się w pobliżu 10 metrów od hali produkcyjnej. Właściciele garaży mówią, że zniszczone zostały nie tylko drzwi i zamki, ale straty w niektórych pomieszczeniach są o wiele większe.

Jak poinformował młodszy brygadier Janusz Drozd, komendant PSP w Świebodzinie, żadnemu z pracowników hali nic się nie stało, ponieważ na czas testów przebywali w specjalnym pomieszczeniu, gdzie wszystko obserwowali na kamerach. Straty w fabryce mogą sięgnąć nawet 20 mln złotych.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.