Włamanie i kradzież pół miliona

02 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zatrzymaniu, a następnie skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkanki Nowej Soli, której zarzucono dokonanie latem 2016 roku kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań. Zginęło 500 tys. złotych.

Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Nowej Soli zarówno sama potrzeba zatrzymania podejrzanej jak i termin dokonania tej czynności były wynikiem ścisłych uzgodnień prowadzonych przez współpracujących w tej sprawie prokuratora i policjantów nowosolskich. W ciągu kilku miesięcy żmudnej pracy operacyjnej połączonej z obserwacją kobiety ale także pracy dochodzeniowej zebrano materiał dowodowy, który w sposób nie budzący wątpliwości wskazywał na udział w tej kradzieży z włamaniem - stąd zapadła decyzja o jej zatrzymaniu i następnie przedstawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem i przywłaszczeniu kwoty 500 tys zł.

Podejrzana złożyła wyjaśnienia, w których częściowo przyznała się do udziału w tym czynie. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec kobiety - wniosek został uwzględniony. Podstawą wystąpienia z tym wnioskiem była obawa matactwa, a także wysoka kara grożąca podejrzanej za ten czyn.

W opisanym postępowaniu Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli jak i policja nowosolska nie współpracowały z żadnym biurem detektywistycznym i żadne też biuro tego typu nie przekazywało tym instytucjom jakichkolwiek informacji pomocnych w wykryciu sprawcy. Notatka przekazana policji przez wskazywane w niektórych mediach biuro detektywistyczne zawierała natomiast informacje, o których śledczy od dawna mieli wiedzę. Zarówno cały zgromadzony materiał dowodowy jak i zatrzymanie podejrzanej było wyłącznie wynikiem pracy współpracujących prokuratorów i policjantów z Nowej Soli.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.