Złodziej uli w rękach policji

12 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Sulechowscy policjanci w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego o kradzież uli wraz z rodzinami pszczelimi. Wartość skradzionego mienia to 4000 zł. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione ule.

W lipcu teg roku do dyżurnego Komisariatu Policji w Sulechowie wpłynęło zawiadomienie od zrozpaczonego pszczelarza o kradzieży sześciu uli wraz z rodzinami pszczół. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 15 na 16 lipca, w jego pasiece w Nowym Kramsku.

Policjanci kryminalni z Sulechowa rozpoczęli działania operacyjne, aby ustalić tożsamość sprawcy i odzyskać skradzione mienie. Po kilku tygodniach od zdarzenia policjanci uzyskali informację, która w konsekwencji doprowadziła ich do podejrzanego.

Funkcjonariusze odnaleźli skradzione ule na posesji należącej do innego pszczelarza, a znajdującej się w powiecie świebodzińskim. Pokrzywdzony podczas okazania rozpoznał swoje ule.

Zatrzymano podejrzanego o kradzież, którym okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Mężczyzna nie był wcześniej notowany. Przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Skradzione ule wróciły do właściciela.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.