Dał ogłoszenie w internecie. Sprzedam nerkę

15 grudzień 2016
(1 głos)
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie.

Oskarżony 28 sierpnia 2016 r. w jednej z miejscowości województwa lubuskiego, za pośrednictwem portalu internetowego - ogłoszeniowego, rozpowszechniał ogłoszenie o odpłatnym zbyciu narządu w postaci nerki za kwotę 40 000 zł w celu jej przeszczepienia.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia korespondujące ze stanem faktycznym i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Prokurator wniósł na podstawie art. 335 par 1 kk o skazanie go za w/w występek na karę grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych po 20 zł każda. W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd, zgodnie z ustawą o pobieraniu przechowywaniu i przeszczepianiu komórek tkanek - art. 43. Kto rozpowszechnia ogłoszenia o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu w celu ich przeszczepienia, - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku.

Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.