Włamanie do trafostacji i kradzież

17 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniemu mężczyźnie.

Mężczyzna 29 września 2016 r. w Jasieniu poprzez przecięcie kłódki włamał się do wnętrza trafostacji, a następnie używając sekatora przeciął dodatkowe zabezpieczenia i skradł 20 metrów przewodu elektrycznego miedzianego o wartości 400 zł.

W dniu 2 października 2016 r. w tym samym miejscu i w ten sam sposób ponownie włamał się i skradł tym razem przewód elektryczny o wartości 600 zł. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

Oskarżonemu grozi kara od roku do 15 lat.

Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

 • Żarscy policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec

  Żarscy policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec

  Podczas przeszukania pomieszczeń 29-latka policjanci z Żar ujawnili zabytkowy motocykl o wartości sentymentalnej, który skradziony został na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu 7 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 • Kradł drogie alkohole, telefony komórkowe, rowery... usłyszał 15 zarzutów

  Kradł drogie alkohole, telefony komórkowe, rowery... usłyszał 15 zarzutów

  Policjanci ze Słubic dzięki wnikliwej pracy wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta. Mieszkaniec uczynił sobie z nich źródło dochodu.

 • Policjanci lubuskiego „Archiwum X” wracają do sprawy zabójstwa sprzed 21 lat

  Policjanci lubuskiego „Archiwum X” wracają do sprawy zabójstwa sprzed 21 lat

  We wrześniu 1999 roku w Żaganiu doszło do zbrodni, w wyniku której zabity został 43-letni mężczyzna. Prowadzone wówczas śledztwo nie doprowadziło do zebrania dostatecznego materiału dowodowego, który mógł w tamtym czasie pozwolić na wniesienie aktu oskarżenia wobec konkretnych osób.Teraz, po 21 latach od tej zbrodni, policjanci lubuskiego „Archiwum X” wrócili do sprawy. 

 • Okradł hospicjum w Żarach (FILM)

  Okradł hospicjum w Żarach (FILM)

  We wtorek, 14 stycznia w godzinach wieczornych doszło do zuchwałej kradzieży skarbonki z korytarza hospicjum im. Brata Alberta w Żarach. Sprawca przestępstwa został utrwalony przez kamery monitoringu placówki.

 • Próbowali ukraść przewody na czynnym przejeździe kolejowym

  Próbowali ukraść przewody na czynnym przejeździe kolejowym

  Zatrzymania i zarzuty dla czterech osób, które usiłowały ukraść przewody kolejowe to finał pracy policjantów Posterunku Policji w Torzymiu. Dzięki zdobytej wiedzy, a także szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało im się uchronić pasażerów przed realnym niebezpieczeństwem.

 • Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Gorzowscy kryminalni wraz z policjantami prewencji Komendy Miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł. Rozbójnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.