Odpowie za handel dopalaczami

19 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od października 2013 r. do września 2015 r. sprzedał zawierające szkodliwe dla życia i zdrowia związki chemiczne tzw. dopalacze, łącznie 1360 gramów o nazwie ABC za łączna kwotę ponad 95 tys zł.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono również, że oskarżony w dniu 29 grudnia 2015 r. w Żarach przechowywał 16 287 paczek papierosów różnych marek bez oznaczenia polskimi znakami akcyzy, przez co nastąpiło uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie 264 657 zł.  Mężczyzna przechowywał także tytoń do palenia o łącznej wadze 188,43 kg i szacunkowej wartości 121.124,70 zł, przez co nastąpiło uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie 140 759 zł.

Oskarżonemu grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.