Nie jedź na „bombce”

26 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 
fotolia

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wielu rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Zanim wsiądziesz za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu, upewnij się, że jesteś trzeźwy. Swoją trzeźwość możesz sprawdzić w każdej komendzie policji.

Wypity alkohol i kierowanie pojazdem to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych oraz ludzkich dramatów. Tak naprawdę przyczyną tą jest bagatelizowanie skutków jakie wiążą się z kierowaniem po alkoholu, zanim do nich dojdzie. Przekonanie, że mi się to nie zdarzy, że mi się uda jest największym błędem, który jest dowodem braku świadomości do czego można doprowadzić postępując w ten sposób.

W Polsce prawo zabrania kierowania pojazdem jeżeli w organizmie kierowcy znajduje się alkohol o stężeniu przekraczającym 0,19 promila. I nie ważne o ile więcej alkoholu, od normy dopuszczającej, w organizmie się znajduje, prowadzić pojazdu już nie można. Aby upewnić się, że jesteśmy trzeźwi wystarczy podejść do jednostki policji i skorzystać z  dostępnego urządzenia do badania trzeźwości.

W Świebodzinie takie urządzenie jest dostępne dla każdego przez 24h/dobę, w holu wejściowym do jednostki. Przy urządzeniu znajduje się czytelna i zrozumiała instrukcja obsługi. Po około 10 sekundach będziemy pewni swojej trzeźwości. Trzeba sobie również, zdawać sprawę, że nie samo kierowanie pojazdem po alkoholu, na tzw. „bombce” stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego.

Takim zagrożeniem jest również, kierowanie na tzw. kacu. Może faktycznie urządzenie wskaże nam, że jesteśmy trzeźwi, jednak nasz organizm nie jest jeszcze gotowy do wyzwania pod nazwą kierowanie samochodem. Oceńmy sami nasze predyspozycje ponieważ ból głowy, brak koncentracji czy też reakcja na inne bodźce, może w podobny sposób do nietrzeźwości, zakłócić płynność jazdy i stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy o tym zanim nadarzy się nieszczęście lub gdy staniemy przed faktem utraty prawa jazdy i sądowym wyrokiem.

KPP Świebodzin

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.