Jak zdobyć pierwszy milion?

28 grudzień 2016
(0 głosów)

Zintensyfikowane działania wschowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej jak i wschowskiej Prokuratury pozwoliły na ujawnienie oszustów, którzy z jednego z gospodarstw rolnych – producenta mleka na terenie powiatu wschowskiego dokonali zaboru mleka na kwotę prawie 1 miliona złotych.

Efektem działań funkcjonariuszy było zatrzymanie pięciu mężczyzn, którym na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono zarzuty o czyny z art. 286 § 1kk, a wobec jednego z nich sąd zastosował 3 miesięczny areszt.

Wschowscy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej od kilku miesięcy rozpracowywali grupę mężczyzn, którzy przez ostatnie 4 lata „wygospodarowali” dla siebie nadwyżkę odbieranego od producenta mleka na kwotę prawie 1 miliona złotych.

Zaangażowani do działań policjanci wytypowali i zatrzymali pięć osób związanych z tym nielegalnym procederem. W trakcie realizowanych czynności ustalono, iż dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 45 lat, pracowników firmy odbierającej mleko od producentów, opracowało „metodę”, która pozwoliła im na „wygospodarowanie” dla siebie mleka w ilości ok 1000litrów dziennie. W swój proceder wtajemniczyli jeszcze 3 mężczyzn w wieku 34 – 47 lat, rolników - producentów mleka, na których rozpisywali uzyskaną nadwyżkę mleka, a ci wystawiali zawyżone faktury.

36 – latka, który był pomysłodawcą procederu, na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie, sąd umieścił w areszcie, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych.

Gmina Sława

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.