Wyrok w sprawie morderstwa na Lisiej

11 grudzień 2015
(0 głosów)
Autor:  Katarzyna Mayer-Bzowa

W czwartek 10 grudnia zielonogórski sąd ogłosił wyrok w głośnej sprawie o zabójstwo. Jerzy M. został skazany na 25 lat więzienia za zamordowanie ze szczególnym okrucieństwem swojej partnerki i matki ich dwójki dzieci Marty W. Do makabrycznej zbrodni doszło w styczniu 2014 w mieszkaniu przy ul. Lisiej w Zielonej Górze.

Skazany Jerzy M. zamordował swoją życiową partnerkę zadając liczne ciosy nożem. Marta miała rany kute i cięte oraz między innymi złamany kręgosłup. W mieszkaniu w chwili popełniania zbrodni obecna była ich roczna córka. Jerzy M. po dokonaniu zbrodni usunął w mieszkaniu wszelkie ślady krwi i ukrył ciało Marty w piwnicy.

Wyrok w sprawie morderstwa na Lisiej_1

 

Z wyroku sądu niezadowoleni są rodzice ofiary. Przemysław Witkowski ojciec ofiary ze łzami w oczach mówił - Ten człowiek dalej zachowuje się jak aktor... Dożywocie byłoby lepszym wyrokiem bo byłbym pewny, że nie wyjdzie i nie dojdzie nigdy więcej do moich wnuków. Matka ofiary Barbara Witkowska  nie kryła złości na zbyt łagodny wymiar kary – Zabrał nam kochaną córkę, ona była bardzo dobrym dzieckiem. Teraz opiekujemy się wnukami to jedyne co nam dobre pozostało, przelaliśmy na nich całą miłość. Mecenas Anna Drobek - adwokat rodziców ofiary zapowiedziała złożenie w ich imieniu apelacji o karę dożywotniego pozbawienia wolności dla Jerzego M. 

Wyrok w sprawie morderstwa na Lisiej_2

Wyrok w sprawie morderstwa na Lisiej_4

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.