Fałszywi policjanci trafili do sądu

06 styczeń 2017
(1 głos)

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy oszukali starszą kobietę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni Ci próbowali oszukać także inne osoby w Zielonej Górze.

Intensywna i rzetelna praca policjantów z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej doprowadziła do zatrzymania w lutym 2016 roku trzech mężczyzn, mieszkańców Warszawy, w wieku od 20 do 33 lat. Okazali się nimi Kamil K., Paweł S. i Robert S. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyźni Ci wspólnie i w porozumieniu oszukali starszą kobietę, mieszkankę Zielonej Góry.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 roku kiedy to do 74-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za siostrzeńca. Kobieta nie ma rodziny, więc myśląc, że to pomyłka, rozłączyła się. Po chwili telefon zadzwonił kolejny raz i męski głos w słuchawce poinformował, że jest policjantem. Dalszy sposób postępowania był podobny jak w innych tego rodzaju przypadkach. Kobieta przekonana, że ma do czynienia z policjantem, który chce jej pomóc i zabezpieczyć jej pieniądze, przekazała mu wszystkie swoje oszczędności podjęte z bankowego konta. W sumie ponad 50 tys. zł. Niestety pokrzywdzona o tym, że została oszukana, zorientowała się dopiero po kilku godzinach i wtedy powiadomiła policję.

Jak wynika z relacji policjantów pracujących nad tą sprawą, mężczyźni Ci w listopadzie 2015 roku jeszcze czterokrotnie w ciągu tego samego dnia usiłowali oszukać także innych mieszkańców Zielonej Góry. Na szczęście osoby te wykazały się dużą ostrożnością i nie dały się oszukać.

Zebrany w sprawie materiał doprowadził do przestawienia trzem mężczyznom zarzutów dotyczących przestępstwa oszustwa, a w grudniu 2016 roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko tym osobom. Wszystkie osoby są znane policji, były wcześniej karane i notowane za podobne przestępstwa.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.