Nadal trwają poszukiwania Zbigniewa Kowalczuka

06 luty 2017
(7 głosów)
Autor: 
KPP Wschowa

Policja, straż pożarna, straż leśna, wszystkie pozostałe służby ratownicze, jak również osoby zaprzyjaźnione z rodziną zaginionego Zbigniewa Kowalczuka wciąż prowadzą poszukiwania. Wachlarz podejmowanych działań jest bardzo szeroki. Policja bierze pod uwagę wszystkie możliwe wersje zdarzeń.

W czwartek 26 stycznia po południu dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o tym, że zaginął mieszkaniec Sławy- Zbigniew Kowalczuk, który w nocy opuścił miejsce zamieszkania, nic nikomu nie mówiąc. Mężczyzna nie zabrał ze sobą żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i oddalił się w nieznanym kierunku.

Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski wszczął alarm, angażując w poszukiwania jak największą liczbę policjantów. Do działań przyłączyli się strażnicy miejscy, strażnicy leśni, woprowcy, ratownicy wodni ze Sławy, myśliwi. Dzięki szybkiej reakcji oraz współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi, garnizonami policji do działań przyłączyła się grupa poszukiwawcza z Poznania z psami tropiącymi, Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim, w sumie 190 osób. Do działań włączony został śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

Technicy kryminalistyki zabezpieczyli odzież, obuwie poszukiwanego, ślady DNA. Sprawdzane są kompleksy leśne, pustostany, drogi wyjazdowe ze Sławy oraz pobliskich miejscowości, szpitale, dworce, przystanki. Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o zaginionym proszone są o kontakt pod nr telefonu 65540 8211, bądź 997.

foto

KPP Wschowa

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.