Kazan już w służbie

13 luty 2017
(1 głos)

Zdarzają się w życiu sytuacje, z którymi człowiek może mieć trudności aby poradzić sobie samemu.

Szczególnie, jeżeli jedną z głównych ról gra czas. Przykładem tego są np. zaginięcia ludzi, szczególnie te w zimowej aurze, kiedy temperatura nocami spada mocno poniżej zera. Z pomocą wtedy przychodzą nasi czworonożni przyjaciele. W lutym do sulęcińskich policjantów wrócił po szkoleniu pies patrolowo – tropiący Kazan.

Psi węch jest nieporównywalnie silniejszy od ludzkiego. Dlatego w sytuacjach, kiedy zaginie człowiek i liczy się każda godzina, pomoc policyjnych psów jest niezastąpiona. Wielokrotnie dzięki pomocy czworonogów udawało się odszukać zaginione osoby, zarówno dorosłe jak i dzieci. Także przy ich pomocy dochodziło do ujęcia sprawców przestępstw. Jednakże, nie tylko z powodu ich znakomitego węchu, psy biorą udział w policyjnych służbach. Budzą one naturalny respekt przez co są doskonałymi partnerami podczas patroli. Czasami sam widok psa wystarczy aby ostudzić agresywne osoby. Potrafią one także skutecznie obezwładnić napastnika. Praca z czworonogiem wymaga sporych umiejętności, a także wyszkolenia. Musi uczyć się zarówno pies jak i jego przewodnik. Kazan wraz ze st. sierż. Wojtkiem Kicińskim spędzili prawie pięć miesięcy szkoląc się w specjalnym ośrodku w Sułkowicach. Jednakże nie jest to koniec. Obaj regularnie ćwiczą aby utrwalać i doskonalić swoje umiejętności. Pies wykorzystywany będzie nie tylko do poszukiwań ale także do patrolowania. Od początku lutego można ich zobaczyć na ulicach naszego miasta.

st. sierż. Marcin Ruciński, KPP w Świebodzinie

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.