Dzielnicowy odzyskał audi Q5 warte 130 tysięcy złotych

14 luty 2017
(0 głosów)
Autor: 
KPP Krosno Odrzańskie

Dzięki pracy dzielnicowego sierż. szt. Mateusza Hrabskiego, luksusowe Audi Q5 skradzione z terenu Niemiec, powróci do właściciela kilka godzin od zgłoszenia o jego kradzieży. Pojazd został zauważony na jednym z osiedlowych parkingów na terenie Gubina.

Sierż. szt. Mateusz Hrabski na stanowisku dzielnicowego pracuje od niespełna miesiąca. Wykorzystując zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe i umiejętności, reaguje na każdą nietypową sytuację dbając o to, by w jego rejonie działania było bezpiecznie.

W poniedziałek 13 lutego podczas obchodu terenu, na jednym z osiedlowych parkingów w Gubinie zwrócił uwagę na luksusowy samochód osobowy Audi Q5 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Gdy podszedł bliżej, zauważył, że pojazd był otwarty, a zarówno w środku, jak i w rejonie auta nie było żadnych osób. Dzielnicowy od razu nabrał podejrzeń, że samochód może pochodzić z kradzieży. Nie mylił się.

Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że został utracony na terenie Niemiec, a właściciel zgłosił kradzież kilka godzin wcześniej. Policjant poinformował dyżurnego jednostki, który skierował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. Śledczy wykonali oględziny miejsca znalezienia pojazdu jak i samego auta.

O znalezieniu samochodu poinformowano właściciela. Szacowana wartość odzyskanego auta to blisko 130 tysięcy złotych. Po wykonaniu niezbędnych czynności, pojazd powróci do właściciela.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.