Zatrzymany po pościgu miał 2 promile

14 luty 2017
(0 głosów)
Autor: 
KMP Zielona Góra

Policjanci służby patrolowej zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego, który spowodował dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek 13 lutego, tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że na ul. Rydza-Śmigłego kierujący osobowym fordem uszkodził dwa samochody, a następnie odjechał w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole i w kilka minut później, policjanci zauważyli kierującego Fordem na osiedlu Zacisze.

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierujący na widok policyjnego radiowozu przyspieszył i próbował uciec. Zjechał na teren jednego z osiedli, wysiadł z samochodu i próbował uciekać. Został zatrzymany zaledwie po przebiegnięciu kilkunastu metrów.

Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna był nietrzeźwy – badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał ponad 2 promile. 25-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a policyjny technik wykonał oględziny uszkodzonych aut.

Nietrzeźwy kierujący uszkodził zaparkowanego innego Forda, a także samochód dostawczy marki Renault. Młody mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości co najmniej 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Dodatkowo kierujący będzie musiał pokryć spowodowane przez siebie straty.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.