Zatrzymanie i areszt za napad na kobietę

15 luty 2017
(1 głos)

Działania operacyjne i procesowe prowadzone przez sulechowskich policjantów doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania mężczyzny, który napadł kobietę i wyrwał jej torebkę.

Sąd Rejonowy w Świebodzinie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 8 lutego br. w Sulechowie na ul. Kusocińskiego w godzinach wieczornych. Do kobiety idącej ulicą podbiegł młody mężczyzna, uderzył ją w twarz, co spowodowało, że kobieta się przewróciła, a następnie wyrwał jej torebkę i uciekł. Pokrzywdzona po zdarzeniu natychmiast powiadomiła policję.

Sulechowscy policjanci podjęli działania operacyjne. Niestety nie mieli zbyt wielu informacji wskazujących na to kto mógł być sprawcą tego napadu, ani jego szczegółowego rysopisu, ale dzięki wnikliwej analizie i pracy, policjanci w ciągu zaledwie kilku dni ustalili tożsamość podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany w trzy dni po zdarzeniu. Okazało się, że to 18-letni mieszkaniec Sulechowa. Jest znany policji i był wcześniej notowany za kradzieże, a także jako nieletni sprawca czynów karalnych.

18-latek przyznał się do napadu na kobietę. Jak relacjonował policjantom, chciał w ten sposób zdobyć pieniądze na swoje potrzeby. Mężczyzna odpowie za rozbój. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 18-latka. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował młodego mężczyznę na trzy miesiące.

KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.