Oszustka udawała córkę

21 luty 2017
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Oszustka zadzwoniła do pokrzywdzonej podając się za jej córkę. Powiedziała, że potrzebuje pilnie gotówki. Podczas rozmowy zamówiła kuriera, który odebrał 23 tysiące złotych. Mężczyzna jednak był bardzo czujny i pieniądze zawiózł prosto na policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 lutego. Na telefon stacjonarny jednej z mieszkanek Żar zadzwoniła kobieta. Podała się za jej córkę informując, że pilnie potrzebuje pieniędzy. 

Pokrzywdzona zaniepokoiła się innym głosem swojej rozmówczyni ale oszustka zapewniała, że jest jej córką, a głos ma zachrypnięty ponieważ piła zimną wodę. Kobieta podczas rozmowy oświadczyła, że ma jedynie kwotę 23 tysięcy złotych, wówczas oszustka podała wskazówki jak należy przekazać pieniądze. W jedną kopertę miała umieścić 500 złotych, a w drugiej paczce oklejonej taśmą pozostałą kwotę 22,5 tysiąca złotych. Następnie wszystko przekazać kurierowi, który pojawił się po chwilę na miejscu.

Kurier, który znalazł ogłoszenie o pracy na jednym z portali internetowych, udał się na miejsce, aby wykonać zlecenie i odebrał koperty. Mężczyzna wykazał się dużą czujnością i przytomnością umysły. Przesyłkę zawiózł prosto na Komendę Powiatową Policji w Żaganiu. Dzięki temu mieszkanka Żar nie straciła swoich oszczędności.

Policjanci zabezpieczyli gotówkę, która nie trafi do rąk oszustów. Kiedy udali się do pokrzywdzonej, nie chciała ona początkowo mówić o zdarzeniu. Oszustka bowiem prosiła aby pozostawić to w tajemnicy. To pokazuje jak silny wpływ mają oszuści na pokrzywdzonych. 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.