RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Przetrzymywali 17-latka. Żądali okupu (ZDJĘCIA)

10 marzec 2017
(0 głosów)
Autor: 
KPP Nowa Sól

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przetrzymywali w mieszkaniu 17-latka. W zamian za wolność, 18-latek i 21-latek żądali od niego blisko 400 złotych okupu.

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów udało się uwolnić mężczyznę, a sprawcy usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór 6 marca. Nowosolscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało że 17-letni mężczyzna jest przetrzymywany w jednym z mieszkań w Nowej Soli. Sprawcy mieli żądać od przetrzymywanego mężczyzny okup w wysokości blisko 400 złotych w zamian za uwolnienie go. Wystraszony 17-latek dzwonił do różnych osób, prosząc o pieniądze dla oprawców. Nowosolskim policjantom udało się ustalić miejsce, gdzie może być przetrzymywany. Policjanci weszli do mieszkania i zauważyli w środku skrępowanego paskiem mężczyznę.

Dwóch sprawców – 18-latek i 21-latek – zostali zatrzymani, a przetrzymywany mężczyzna odzyskał wolność. W trakcie dalszych czynności okazało się, że tłem ich przestępczego działania były rozliczenia finansowe. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia człowieka wolności oraz osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez przemoc i groźby. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.