Znęcał się nad konkubiną i jej 8-letnim synem. Trafił do aresztu

06 kwiecień 2017
(1 głos)

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 42-letniego mężczyzny.

Podejrzanemu zarzucono, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 34-letnią konkubiną, oraz jej małoletnim 8-letnim synem oraz groźbą bezprawną wywierał wpływ na treść zeznań składanych przez konkubinę w toku prowadzonego p-ko niemu postępowania.

Jak ustalono podejrzany wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, szarpał, popychał, pluł, poniżał, bil konkubinę i psychicznie znęcał się nad jej synem poprzez zakazywanie wychodzenia z pokoju, spożywania wspólnych posiłków. Powyższych przestępstw podejrzany dopuszczał się z chęci poniżenia kobiety i jej dziecka.

Postępowanie wszczęto 05 grudnia 2016r, w dniu 17 lutego 2017r. zastosowano wobec podejrzanego dozór policji z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i nakazem opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu. W toku dalszych czynności w sprawie przesłuchano świadków w tym małoletniego pokrzywdzonego przed Sądem. Z uwagi na ujawnione nowe okoliczności dot. wpływania groźbą bezprawną na zeznania świadka i łamanie zakazów wynikających z dozoru w dniu 10 marca 2017r prokurator zarządził zatrzymanie podejrzanego.

30 marca 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.