Grek po narkotykach niszczył bariery na A2

19 maj 2017
(0 głosów)
Autor: 
KPP Sulęcin

38-letni kierujący samochodem ciężarowym zatrzymany przez policjantów Sekcji Zabezpieczenia Autostrady WRD KWP w Gorzowie Wlkp. usłyszał zarzuty: kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadania. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 15 maja około północy policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady WRD KWP w Gorzowie Wlkp. zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na drodze A2. Na wysokości miejscowości Walewice (gmina Torzym) mundurowi zastali na poboczu uszkodzone bariery energochłonne i samochód ciężarowy.

Świadkowie przekazali, że kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco z naczepą jadąc w kierunku Świecka zjechał na lewy pas ruchu i zahaczył o barierę energochłonną uszkadzając ją na odcinku około 300 metrów. Dwóch innych kierowców widząc zdarzenie zatrzymało swoje pojazdy i natychmiast ruszyli w kierunku ciężarówki. Zauważyli, że kierujący nie jest w stanie o własnych siłach wysiąść z auta, miał bełkotliwą mowę. Kiedy próbował uruchomić silnik świadkowie zabrali mu kluczki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie się kierującego. Funkcjonariusze poddali go badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Następnie kierującego poddano badaniu przy użyciu narkotestera. Badanie wykazało, że mężczyzna znajduje się pod działaniem środków odurzających. Dodatkowo posiadał on przy sobie blisko osiem gramów marihuany.

Męźczyzna został zatrzymany natomiast pojazd zabezpieczony został na parkingu strzeżonym.

Policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili obywatelowi Grecji zarzuty: posiadania środków odurzających oraz kierowania pojazdem ciężarowym pod ich wpływem, za co grozi mu kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.